Warsztaty

Przedstawiam Państwu cztery cykle warsztatów.
Warsztaty

1. Uważność w życiu i kontakt z własnym ciałem

Cykl warsztatów pozwalających podnieść komfort życia. Amerykański psychiatra i psychoterapeuta Alexander Lowen twierdzi, że „samooszukiwanie się to skutek utraty kontaktu ze swoim cielesnym ja. Człowiek, który nie wyczuwa co dzieje się w jego ciele, nie ma kontaktu z samym sobą”. W czasie warsztatów uczę jak ważna dla naszego życia jest umiejętność zauważania co czujemy i w jakim stanie jest nasze ciało, i jak uzyskać kontakt ze swoim ciałem wykorzystując techniki znane z mindfulnes.

 

 

2. Mindful eating

Cykl warsztatów poświęconych uważnemu jedzeniu. Kiedy jem, to nic innego nie robię. Po co? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że uważne jedzenie jest sztuką bycia ze sobą w konkretnej czynności bez krytyki i osądzania. Chodzi o obserwację, wnioski, docenianie pewnych bodźców, emocji, sygnałów. Badania naukowe potwierdzają, że techniki uważności mogą wpływać na poprawę symptomów wielu dolegliwości jak np. zgaga, wzdęcia, uczucie przepełnienia, odbijanie, gazy. Ponad to uważne jedzenie pomaga kontrolować ilość spożywanego jedzenia i zmieniać nawyki żywieniowe z korzyścią dla naszego zdrowia. Uważne jedzenie to także źródło przyjemności, dostrzegasz kolor, teksturę, smak spożywanych posiłków, zamiast połykać w biegu cokolwiek dla zaspokojenia wilczego głodu.

 

 

3. Wyrażanie emocji i komunikowanie potrzeb

Cykl warsztatów o komunikacji. Mówienie o tym, co nam leży na sercu i co przeżywamy to umiejętność, która pełni dwie, kluczowe dla naszego szczęścia funkcje. Po pierwsze, pozwala nam uwalniać emocje, które w sobie gromadzimy. Po drugie, pozwala nam budować zdrowe i autentyczne relacje z innymi. Warsztaty pozwalają nauczyć się jak wyrażać siebie w sposób świadomy, szczery i bezpośredni, z dbałością o siebie, bez naruszania cudzych granic.

 

 

4. Jesteśmy zespołem

Cykl warsztatów o osiąganiu wyznaczonych celów. Praca w grupie ma swoją specyfikę, żeby nasze działania były efektywne i nie powodowały nikomu niepotrzebnych napięć, trzeba mieć pewne umiejętności. W trakcie warsztatów rozwijamy umiejętności komunikacyjne, otwartość na potrzeby innych, odpowiedzialność za pracę własną i pracę zespołu, zdolność do kompromisu oraz umiejętność budowania dobrej atmosfery w zespole. W skrócie, w czasie warsztatów uczę: wyrażania emocji i komunikowania potrzeb; uważności w życiu i kontaktu z własnym ciałem; zarządzania emocjami i stresem; korzystania w kryzysie i na co dzień ze wsparcia i zasobów, które mamy wokół siebie i w sobie; funkcjonowania schematów myślowych i emocjonalnych; uważności w wykonywaniu codziennych czynności.

Nie czekaj dłużej. Zacznij wytyczać własną ścieżkę już dziś!

Skontaktuj się ze mną!

14 + 1 =